20 Oca, 2017

Balçova Teleferik

  • İzmir'e birde yukarıdan bakalım

 

Merhaba bu yazımda sizlere İzmir Balçovadaki Teleferikten bahsedeceğim.

18 Ocak 2017 tarihinde yaptığımız teleferik gezimiz pek iyi geçti sayılmaz. Nedeni ise tesislerin açık olmamasından kaynaklanıyor. Navigasyon yardımıyla ve kendi arabamızla gittiğimiz için yanlış yola saptık. Navigasyonda Balçova teleferik olarak arattığımız zaman direkt olarak bizi tesislere götürüyordu. Böyle bir yol varmış. Ancak normal taşıtlara kapalı acil durumlarda kullanılan bir yolmuş. Tabi biz bunu yukarılara doğru çıktığımız zaman anladık. Biz böyle bir hata yaptık sizler yapmayın derim. Yeri çok kolay bir yerdeymiş. Ekonomi Üniversitesinin hemen karşısında teleferik gişeleri var.

Teleferik gişelerine geldiğimizde iki kişi 16 TL demesi ve önünde üniversite olmasına rağmen öğrenci fiyatının olmaması açıkçası bizi çok şaşırttı. 0-5 yaş arası ücretsizmiş bu arada. Saat 5 e kadar gişeler açıkmış ve yukarıdaki tesislerin kapanış saati 6 imiş.

Güvenlik hat safhadaydı ve yukarıya kesinlikle yiyecek içecek sokulmuyordu. Bence mantıklı olanı da buydu.

Teleferik gezintimiz yaklaşık 3 dakika falan sürdü. Yukarıdaki tesis alanında güzel çalışmalar yapılmış ancak kalabalık olmamasından dolayı çoğu kapalıydı. Gitmeden önce bizde blogları okuyarak gitmiştik.

Çok güzel bir Etevi olduğu kilo ile et alabileceğimiz ve mangal satın alabileceğimiz yazıyordu.

Evet her şey doğruydu ancak kışın tesislerin kapalı olabileceği hiç aklımıza gelmezdi.

Çok güzel bir havası ve çok güzel bir görüntüsü vardı. Balçova’nın arka taraflarını görüyorduk ve her yer ormandı. Ciğerlerimizdeki temiz havanın buralardan geldiği kesindi. Mart – Nisan ayı gibi bütün tesislerin açıldığını öğrendik. Bu yüzden tekrardan gidilecekler listeme ekledim.

seyfettin ercan

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi 4.Sınıf Öğrencisi

1.238 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir