22 Oca, 2017

Çizgi Tagem

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Çizgi Tagem sitesinden bahsedeceğim.

Bu site tamamen öğrenmeye yönelik bir sitedir. İçerisinde hocalar ya da kişiler tarafından çekilmiş muhteşem videolar var. Sitenin arayüzü de gayet başarılı ve rahat. Videoları izleyebilmek için sadece kayıt olmanız gerekiyor.

İçerisinde videoları izledikten sonra sertifika programları da var. Sizi bir sınava tabi tutuyor.Sınavlardan başarılı olursanız sertifikanızı PDF olarak ya da adresinize isterseniz adresine guşe kağıda basılı bir şekilde gönderebiliyor. Yalnız kargo ücreti size ait oluyor.Geleceğiniz için bu sitenin sertifikası çok önemli olmayabilir ancak elinizde bulunmasında yarar var derim.

Bu arada 27 Mart’a kadar sınavlara girerek aktif olarak sertifikalarınızı sistem üzerinizden alabilirsiniz. Kağıt olarak isterseniz de 27 Mart’tan sonra dağıtımlar başlayacaktır.

Verdiği bilgiler için sizden hiçbir ücret talep etmiyor bu site. Arada bir bize yardım etmek ister misiniz diye çıkıyor o da çok sık değil. Kabul edersiniz ya da etmezsiniz size kalmış.

Bu videolar aslında Youtube’dan izleniyor. Ne farkı var diye sorarsanız? Tek farkı bu videolar bu sitede daha düzenli olarak sizlere veriliyor. Örneğin Pythonla ilgili videolar izlemek mi istiyorsunuz. Sıra ile Python nedir? den başlıyor kurulumunu yaptırıyor ve kullanımını anlatmaya başlıyor. Ben video izleyerek öğrenmeyi seviyorum derseniz bu site tam size göre.

Videoların kimisi İngilizce kaynaklı kimisi de Türkçe.İçerisinde her türlü programlamaya ait videolar bulabilirsiniz. Ben sürekli buradan videolar izliyorum sizlere de tavsiye ederim.

Gerçekten insanlar uğraşıyor ve böyle sitelere videolarını koyarak bilgilerini paylaşıyor. Bence bu insanlık için muhteşem bir olay.

Diğer yazılarımda görüşmek dileğiyle.

seyfettin ercan

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi 4.Sınıf Öğrencisi

1.187 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir