11 Haz, 2017

Hocaların Kralı

Merhaba bu yazım biraz kişisel olacak baştan söyleyeyim.
15 Temmuz 2016 tarihini herkes bilir. Nasıl unutabilirsin ki… Yok canım unuttun mu yoksa. Yok ya unutmamışsındır. Gerçekten unuttu isen bir hayli şanslısın demektir. Neden diyor gibisin.Çünkü ben unutmak istiyorum ama her seferinde hatırlatıyorlar.

Artık 15 Temmuz sokak adı oldu, metro istasyonu adı oldu, mezarlık adı oldu, resmi tatil günü bile oldu. Ya tatil olması için darbeye gerek yoktu ama neyse.

15 Temmuz günü bir darbe oldu ancak bu darbe hükümete değil insanlara oldu. İnsanlar öldü , suçlu suçsuz herkes işsiz kaldı, HOCASIZ kaldı, sessiz kaldı.

Dünya da nokta Türkiye’de ise bir virgül kadar etkisi olmayan ben bile bu darbeden etkilendim. Bana etkisi nasıl mı oldu. Okulumda Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden tamı tamına 6 tane hocamız gitti. Bunlar öyle boş beleş hocalar değil ha. Prof. Dr. Doç.  yıllarını eğitime adamış kişiler. Devlette bir hayli para ödemiş olmalı bu hocalara yetiştirmek için. Bir çırpıda bu hocalar işinden olmalı mıydı olmamalı mıydı orasını Büyük Biraderler bilir tabi.

Teşekkürler darbeci arkadaşlar, teşekkürler yargı, teşekkürler emri veren Büyük Biraderler.

Artık bölümümüz çekilmez bir bölüm oldu. Uykusuz, aksi, lanet.

Fark ettim de yazımın başından beri böyle bir kötü negatif falan yazmışım.

Neyse asıl konumuza dönüyorum. Bu sene öyle bir hoca vardı ki… İşte o hocayı kimseye değişmem. Yrd. Doç. Dr. İsmail SAN.Kendisi bölümümüze Elektrik Elektronik Mühendisliğinden yardımcı öğretmen olarak geldi. İyi ki de geldi. Hoş geldi sefalar getirdi.

Bizi uzun zamandır en çok zorlayan, en çok ödev veren, en çok quiz yapan böyle yaptığın uygulamalardan küçük küçük puanlar veren bir hocamızdı kendisi. İyi ki de böyle yaptı. Dönemdeyken zorlandık yorulduk. Mario gibi puanlar toplattı bize. Ancak dönem sonuna geldiğimizde bir baktım ki o kadar çok şey öğretmiş ki ben bile kendime inanamadım. Bizlere verdiği bilgiler çok kıymetliydi. Bunca boş vermişliğin içinde hocamız bizi hiç boş vermedi. Tıpkı bizler gibi yoruldu, bizler gibi uykusuz kaldı.

Teşekkürler İsmail SAN hocam iyi ki varsınız.

seyfettin ercan

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisi 4.Sınıf Öğrencisi

729 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir